Kā izdot savu grāmatu?

Ja esi nolēmis izdot savu grāmatu, tad rīkojies šādi: sava sarakstītā darba manuskriptu, kurš gatavs izdošanai, sūti mums uz e-pastu: iedvesmasgramata@gmail.com

Vēstulē pievieno visu svarīgāko informāciju par Tavu ieceri grāmatas izdošanai, kā arī sniedz atbildes uz šiem jautājumiem:

1) kāda žanra grāmata tā būs;

2) kāds grāmatas formāts paredzēts;

3) kāds ir aptuvenais grāmatas lappušu skaits (norādiet, vai šis lappušu skaits ir A4 formātā);

4) grāmata plānota cietajā vai mīkstajā sējumā;

5) cik grāmatas būs nepieciešamas;

6) vai grāmatas iekšpusē būs melnbalta vai krāsaina druka;

7) vai grāmata paredzēta kā hobijgrāmata vai pārdošanai tirdzniecības vietās. 


Autoriem ir iespēja:

1)    līdzdarboties savas grāmatas izdošanas procesos;

2)    būt lietas kursā par visiem izdošanas etapiem;

3)    saņemt profesionālu mākslinieku, korektoru un literāro redaktoru palīdzību;

4)    pēc izdošanas piedalīties savas grāmatas popularizēšanā.

Korektors un/vai literārais redaktors

Izdevniecība piedāvā arī korektora un/vai literārā redaktora pakalpojumus. Izmaksas šajā gadījumā tiek aprēķinātas individuāli, skatoties pēc konkrētā darba apjoma. Ņem vērā, ka noteikti nepieciešams kāds literārās valodas eksperts ( tas var būt arī Tavs draugs, paziņa), kurš grāmatu pirms izdošanas koriģē un labo. Sava radošā darba tapšanas procesā cilvēks iedziļinās tik ļoti, ka bieži vien nepamana pat elementāras kļūdas, un tas ir tikai normāli.

Ar ko atšķiras grāmata pārdošanai no hobijgrāmatas?

Grāmata pārdošanai ir grāmata, kuru pēc izdošanas ir iespējams ieraudzīt pārdošanā grāmatu veikalos, kuru Tu pats vari prezentēt un piedāvāt iegādāties. Grāmatai ir visas valstī noteiktās reģistrācijas un svītru kods, lai to atpazītu modernās tehnoloģijas. Reģistrējot grāmatu, ir jārēķinās ar to, ka 7 grāmatas būs jānodod Latvijas bibliogrāfijas centram, kuras vēlāk nonāk arhīvā.

Hobijgrāmata nav paredzēta pārdošanai grāmatnīcās. Tu esi radījis savu darbu un vēlies to ieraudzīt grāmatas veidolā. Nav būtiski, ko kāds par šo grāmatu domās, jo to ieraudzīsi tikai Tu, Tavi radi, draugi un varbūt paziņas. Tas ir Tavs sapnis grāmatas veidolā, ieguldot tā realizēšanā nedaudz līdzekļu. Hobijgrāmatas sagatavošanas izmaksas un drukas izmaksas ir iekļautas grāmatas eksemplāra cenā.

Cik maksā izdot grāmatu?

Izmaksas dalās divās kategorijās: sagatavošanas izmaksas un drukas izmaksas. Sagatavošanas izmaksas ir vienreizējs maksājums, neatkarīgi no tā, cik daudz un bieži vēlāk tiek papildināta grāmatas tirāža. Savukārt drukas izmaksas ir atkarīgas no individuāliem faktoriem: grāmatu skaits, krāsaina/melnbalta druka, sējuma veids u.c.

Nepieciešamības gadījumā izdevniecība pieļauj iespēju veikt maksājumus pa daļām, lai atvieglotu autoram izdošanas procesu.

Kad grāmata nodota drukāšanai, laiks sākt plānot pirmo grāmatas prezentāciju. To vari darīt Tu pats, bet, ja nepieciešams, „Iedvesmas grāmata” Tev palīdzēs.

Grāmata ir gatava! Mēs, „Iedvesmas grāmata”, sūtām Tev ļoti priecīgo ziņu un vienojamies par grāmatas saņemšanu.

Tālākie procesi saistīti ar grāmatas realizāciju, bet tā jau ir saruna ar katru autoru individuāli.


Pirkumu grozs